Şahinderesi Kanyonu Altınoluk

Şahinderesi Kanyonu Altınoluk

Şahinderesi Kanyonu Altınoluk

Balıkesirin Edremit ilçesinin yeşille mavinin birbirine en yakın sıcak ilçesi Altınolukta bulunan Şahinderesi kanyonu.

Yerli ve yabancı tüm turistlerin ziyaret ettiği sezonda genellikle kalabalık olan görmeyenlerin kesinlikle görmesi gerekir.

Oksijeni bol kaz dağlarının içinde bulunan rahatlatıcı, huzur verici ve anti-stres etkisi olan ferah ve muhteşem yeşillikler içinde ki şahinderesi kanyonu çeşitli canlıllara ve yüzlerce bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır. Milli parklar içinde olan Şahinderesi kanyonu kaz dağlarından gelen gürül gürül buz gibi soğuk suyu ile doğal bir havuz barındırmaktadır.

Şahinderesi Kanyonu Altınoluk (Kaynak : Google Görseller.)

Altınoluk merkezine yakın olan kanyonun giriş alanında bulunan mesire alanın da mangalınızı yakabilirsiniz. Ayrıca oturma alanları da mevcut. Giriş ücretli Şahinderesi kanyonunda. Mesire alanını geçtikten sonra sırada şelale kısmı var. Bu şelale kısmı hem Adrenalin dolu hemde tam bir doğa harikası. Şartlar elveriyorsa mutlaka görmelisiniz.

Öncelikle ve en önemlisi güvenlik. Ayrıca kaymaz sandalet veya deniz ayakkabısı ile gitmeniz kesinlikle tavsiye edilir. Su içerinde bulunan cam parçaları ve keskin taşlar ile ayağınızı keser. Yosuna basıp kayıp düşme riski oluşur.

Gerekli önlemleri aldıktan sonra buz gibi su içerisinden yaklaşık 300 m boyunca çeşitli engellerden geçerek Şahinderesi Altınoluk şelalesine ulaşabilirisiniz.

Altınoluk şelalesi tatlı ve oldukça buz gibi akan suya sahiptir. Yüzülebilir olan şelaleye giderken mayonuz ve havlunuz yanınızda. Sert kayalara ve değişken derinliğe sahip yüzme alanında suya atlamanız tavsiye edilmemektedir.

Şahinderesi kanyonu – Altınoluk Ulaşım

Anayol üzerinde ki ışıklardan köy yoluna doğru cıkarken ilk dört yol ağzından sağ taraftan (bimin karşı ara sokağından yapı kredi bankası yanında ki ) düm düz devam ederek zeytin ağaçlar arasından yol sizi Şahinderesi kanyonuna götürecektir.

Anasayfa

Bilimarketi.com

kampturk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir