İstanbul’a Yakın 5 Mükemmel Kamp Yeri

Şehir hayatı sıkıcıdır. Gürültü ve kalabalıktan sıkıldıysanız ve günlerce tatil yapacak boşluğunuz yoksa bu yazı tam size göre. Haftasonları da olsa bu sıkıcılıktan uzaklaşmaya ne dersiniz?

İstanbul kalabalık olmasına rağmen varlığıyla harika bir şehir fakat biz kamp severler doğayla iç içe olmaktan daha fazla hoşlanıyoruz. Eğer İstanbul’dan sıkıldıysanız ve haftasonu izninizi kamp yaparak geçirmek istiyorsanız size mükemmel tavsiyelerimiz var.

1. Uçmakdere

İstanbul’a yaklaşık uzaklığı 180km olan, Tekirdağ’ın bir köylüğü. Genelde motorsiklet kullanıcılarının viraj yapmak için kullandığı bir yolu var. Yolun sonu elbette cennet bir doğa harikasına çıkıyor. Yaz dönemi kalabalık olan bir alandır. Kamp’ın yanı sıra yamaç paraşütü için de gidilebilecek bir yer.

2. Yenice Ormanları

İstanbul’a 5 saat civarı uzaklıkta. Karabük’ün gizli güzelliklerini taşıyan bir orman bölgesi. Sessizlik ve huzuru arayanlara biraz uzak olsa da tavsiye edebilirim. Türkiye’nin en büyük ormanı ve barındırdığı yaban hayat sistemi bakımından kampçıların sık uğrak noktalarından olduğunu hatırlatmakta yarar var.

3. Ballıkayalar Tabiat Parkı

İstanbul’a 45 dakika 1 saat mesafede olan Ballıkayalar, Gebze’ye bağlıdır. Gebze merkeze de gayet yakın, Tavşanlı köyüne ise 1 kilometre mesafededir. Kamp yapabilmek için çadır başına 20 TL, özel arabanızla gidiyorsanız araba giriş ücreti 10 TL gibi gayet ucuz fiyatlara parka giriş sağlayabiliyorsunuz. Göl ve orman manzaralarının tadına doyacağınız bir bölge.

Fotoğraf:yasemin.com

4. Mudurnu Sülüklügöl

Şahsi aracınızla rahatça ulaşabileceğiniz bir bölge. Mudurnu’ya 50 km mesafededir. Göle yakın yerlerde kamp yapabilirsiniz ama bolca kurbağa sesiyle karşılacaksınız. Yakacak odunu girişte alabilir ve arabayla yürüme mesafesinde kamp kurabilirsiniz. Harika bir doğası var bunu da es geçmeyelim.

5. Gökçetepe Tabiat Parkı

Araç girişi 25 TL çadır ücreti ise 60TL’dir. Parkta Restaurant, Cafe ve market bulunuyor.Ayrıca elektrik, su, wc ve banyo ile duş imkanları mevcut.Parkta yaz okulu ve etkinlik alanları da yer alıyor. Karavan ve bungalov gibi seçenekleriniz de olacaktır.

Bir cevap yazın